:: INTERPUNKCE – Nen​á​vid​ě​t srdcem, milovat no​ž​em / INNOXIA CORPORA – Hrubé dom​á​cí št​ě​stí

dziś dwie czeskie kapele, na które warto zwrócić uwagę...

INTERPUNKCE, to punkowa banda z czeskiej Pragi grająca meeeega energetyczny hardcore punk. kto choć raz liznął kawałek czeskiej/słowackiej DIY sceny HC/punk, doskonale wie, że muza czechosłowackich kapel jest specyficznie żywiołowa, charakteryzuje się szybkimi tempami i takim pazurem, który trudno opisać, a który to pazur momentalnie, po wysłuchaniu jednego, czy dwóch kawałków kojarzy nam się właśnie z tamtymi stronami; INTERPUNKCE jest klasycznym przykładem “czeskiego grania”.

pierwsze z brzegu skojarzenia, jakie pojawiają mi się w głowie, gdy ich słucham, idą w kierunku SEE YOU IN HELL z Brna, słowackiego ADACTA, czy nawet (częściowo) GRIDE. po prostu solidny kawał hardcore/punkowej plomby z mega ciekawymi, zaangażowanymi tekstami. po wysłuchaniu tej EPki naprawdę ma się ochotę na więcej, dlatego warto posłuchać innych ich DIY produkcji. jak dla mnie — ogień!


INNOXIA CORPORA — zespół z Rožnova pod Radhoštěm, który miałem okazję widzieć na żywo wiele, wiele razy przy okazji gigów wszelakich w PL, Czechach i na Słowacji. INNOXIA... gra melodyjny odlskulowy hardcore punk przypominający nieco w brzmieniu takie kapele, jak JUGGLING JUGULARS, KOCHISE, albo TELEFON. mniej tu agresji, a więcej melodii i zwolnień, mniej mocno przesterowanych gitar; w określeniu hardcore/punk w graniu INNOXII CORPORY, więcej jest punkrocka, niż hardcore'owej brzytwy. muza zdecydowanie siądzie tym, którzy lubią łagodniejsze dźwięki, acz wciąż zanurzone w DIY graniu, “po czesku”, co jest zajebiście wyczuwalne od pierwszego kawałka.

 

|discrust